panelarrow

97 NGDH "Fluenti"

im. phm. Wandy Woźniak "Iskry"

O nas

Fluenti

to drużyna przemianowana z samodzielnego zastępu harcerskiego powstałego w sierpniu 2010 roku.  Pracujemy na terenie Gdyni, na Karwinach oraz w Śródmieściu. Na czele jednostki stoi drużynowa- pwd. Aleksandra Szenk „Plum”. Nazwa naszej drużyny w łacinie oznacza „Rzeka” w związku z czym nazywamy nasze harcerki Kropelkami.

„Iść brzegiem rzeki, aż do jej źródeł, przeskakiwać korzenie drzew, prześlizgiwać się wśród gałęzi…” fragment „Księgi Jaszczurki”


D\

Wraz z naszą rzeką pragniemy odkrywać świat, rozwijać się, bawić, uczyć technik harcerskich, pogłębiać wiarę, wartości prorodzinne i patriotyczne. Działamy w ramach Kręgu Harcerskiego „Drzewo Pokoju”. Naszą patronką jest śp. podharcmistrz Wanda Woźniak „Iskra”, harcerka, instruktorka, pielęgniarka, sanitariuszka Powstania Warszawskiego.

W 2012 roku swoją działalność we Fluenti wszczął Patrol Starszy „Nurt”, który zamienił się w Zastęp Zastępowych, tym samym przekształcając nasz zastęp w drużynę.

Aktualnie mamy za sobą już nasze 11 lat pracy jednostki ma które składa się wiele niezapomnianych przygód i które zaowocowały w silne przyjaźnie!

Zastępy spotykają się na cotygodniowych zbiórkach. Drużyna na zbiórkach średnio raz w miesiącu, jeździ na kwartalne biwaki oraz letnie obozy. Dumnie zdobywamy harcerskie stopnie i sprawności ucząc się przy tym i bawiąc. :-)

Serdecznie zapraszamy w nasze szeregi dziewczynki w wieku od 9 lat.

Dodaj komentarz